piątek, 18 Sierpień, 2017 - 16:30

14 sierpnia jest kolejną  już  76 rocznicą męczeńkiej  śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego.     O. Kolbe został przywieziony do KL. Auschwitz w maju 1941 roku. Podczas ucieczki jednego z więźniów  z obozu Niemcy wybrali 10 osób,  które skazali na śmierć głodową. Wśród nich był Franciszek Gajowniczek, który w rozpaczliwym błaganiu prosił o darowanie życia, zaznaczał, że jest ojcem rodziny.

piątek, 11 Sierpień, 2017 - 21:00

"- Idźcie, bo jesteście oczekiwani! Maryja na Jasnej Górze na was czeka! Wie, że przyjdziecie do Niej" - mówił ks. dziekan Józef Niedźwiedzki oświęcimskim pielgrzymom, którzy 7 sierpnia wyruszyli na Jasną Górę.

niedziela, 30 Lipiec, 2017 - 21:45

23 lipca 2017 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00 dziękowaliśmy Bogu za dar nadania naszej świątyni tytułu Bazyliki Mniejszej. W imieniu papieża Franciszka oficjalnie dokonał tego w Rychwałdzie kardynał Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Dekret nadania tytułu został podpisany przez kardynała 25 marca tego roku.

niedziela, 30 Lipiec, 2017 - 20:15

W przeddzień uroczystości św. Stanisława – biskupa i męczennika, podczas wieczor-nych nieszporów, w kaplicy seminaryjnej dokonał się akt oddania braci, którzy mieli przyjąć święcenia diakonatu, pod opiekę św. Augustyna - biskupa i doktora Kościoła, prawodawcy Zakonu Paulinów. Bracia pochodzą z różnych narodów: z Kamerunu, Słowacji, Ukrainy oraz trzech Polaków – wśród nich nasz parafianin br. Tomasz Mordziałek. Liturgii przewodniczył prefekt kleryków – o. Piotr Piechocki.  Przed końcowym błogosławieństwem odśpiewano litanię do św. Augustyna.

niedziela, 25 Czerwiec, 2017 - 20:45

Każda grupa parafialna z nieukrywanym wzruszeniem dziękowała Panu Bogu za dar wspólnoty z Ojcem Łukaszem, który decyzją Ojca prowincjała został przeniesiony do Krakowa, gdzie będzie wychowawcą kleryków. Pożegnanie odbyło się 18 czerwca podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 Ojciec, jak zwykle pamiętał o dzieciach i przekazał im nowe, kolorowe podkładki, na których dzieci siedzą podczas kazań. Dziękując Ojcu Łukaszowi, za wszelkie okazane nam przez niego dobro, ufamy, że będzie dzielił się posiadanymi charyzmatami z przyszłymi franciszkanami.

poniedziałek, 19 Czerwiec, 2017 - 08:30

A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dał im mówiąc: „Bierzcie, to jest Ciało moje”. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: „To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.  (Mk 14, 22-24)
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała to jedyny dzień w roku, w którym ludzie Kościoła i wierni wychodzą na ulice prosić o błogosławieństwo od Chrystusa dla naszych domów, ulic i miast.

czwartek, 15 Czerwiec, 2017 - 16:15

Św. Antoni Padewski znany jest na całym świecie. O jego popularności świadczą figurki i obrazy znajdujące się prawie w każdym kościele. Dzień 13 czerwca wpisuje się trwale w historię naszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy .Odpust w parafii gromadzi zawsze wielu wiernych. I nic w tym dziwnego – przecież patron parafii to najpopularniejszy święty, który za swego życia, a szczególnie po jego zakończeniu chętnie pomaga w trudnych sprawach. W  tym szczególnym dniu na franciszkańskim wzgórzu wierni licznie zgromadzili się, aby oddać hołd naszemu patronowi.

wtorek, 13 Czerwiec, 2017 - 21:30

Dnia 8 czerwca 2017 roku w Kopalni Kultury w Czeladzi odbył się XIII Finał Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej "Pieśnią Sławimy Maryję".

piątek, 9 Czerwiec, 2017 - 12:45

Rodzinne spotkanie z św. Antonim

piątek, 9 Czerwiec, 2017 - 06:15

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku, na Wzgórzu Gołonoskim przy kościele parafialnym św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej odbył się III Bieg Antoniański dla dzieci i młodzieży. Otwierał on V Piknik Rodzinny organizowany przez franciszkanów. Honorowy patronat nad biegiem objął proboszcz parafii św. Antoniego o. Radosław Kramarski. Natomiast z ramienia klasztoru franciszkanów za organizację biegu odpowiedzialny był o. Jacek Bielecki. Współorganizatorem i sędzią głównym zawodów była pani Dorota Przewieźlik, trener PZLA oraz Pani Beata Skóra, Przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas.