piątek, 20 Październik, 2017 - 17:30

W dniach 6 - 8 października 2017 w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach   odbyło się jesienne Spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalnej. Głównym tematem spotkania było: „100 lat Rycerstwa, 100 lat Fatimy”. Piątkowe spotkanie rozpoczęło się  Mszą św. i konferencją wprowadzającą,  którą prowadził o Piotr Cuber. Wpływ objawień Fatimskich na historię Europy i świata przedstawił w swojej konferencji  ks. Jacek M. Pędziwiatr, dyrektor Radia Anioł Beskidów z  Bielsko Białej. Rycerstwo Niepokalanej - odpowiedź na zagrożenia chrześcijaństwa i Kościoła przybliżył o. dr.

sobota, 7 Październik, 2017 - 22:00

Kurs Alpha rozpoczęty - zapraszamy  w każdy czartek po Mszy Świętej wieczornej w kaplicy Św. Antoniego.

wtorek, 3 Październik, 2017 - 21:45

Wystartowała ogólnopolska kampania Caritas Polska -;Kromka chleba dla sąsiada, której celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dzielenia się, a także zwrócenie uwagi na potrzeby seniorów. Według statystyk w 2020 roku ponad 25% Polaków będzie miało powyżej 60 roku życia a jeśli trend gwałtownie się nie zmieni to w 2050 roku będzie to 40 % osób. Blisko 45% 60-latków i 90% 80 - latków deklaruje trudności z pokonywaniem schodów. Ponad dwie trzecie seniorów powyżej 60 roku życia cierpi na choroby przewlekłe i regularnie odwiedza aptekę. Do tego dochodzą niskie emerytury i samotność.

wtorek, 3 Październik, 2017 - 21:30

Rozpoczął się miesiąc październik, miesiąc poświęcony rozważaniom tajemnic Różańca Świętego.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się codziennie o godz.17.30.                                                                                                 O.

poniedziałek, 2 Październik, 2017 - 12:00

15 września 2017 r., na długo zostanie w pamięci wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas oraz pracowników Caritas.
Katedra Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu zapełniła się wolontariuszami oraz pracownikami Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Spotkanie wpisało się w obchody 25 - lecia sosnowieckiej Caritas i dedykowane było właśnie zgromadzonym gościom.

czwartek, 28 Wrzesień, 2017 - 18:15

Dnia 5 października 2017r. rozpoczynamy Kurs Alpha po Mszy Świętej o godz. 18.00 w salce św. Franciszka w Klasztorze OO. Franciszkanów.                                                                                                                                                    Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym kursie.

środa, 20 Wrzesień, 2017 - 22:15

Dnia 16 września br.  wspólnota  "Rycerstwo Niepokalanej" z parafii Narodzenia NMP i św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu świętowała, wspólnie z opiekunem o. Romanem Janusz ,  swój coroczny Dzień Modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku. Gościła nas wspólnota "Rycerstwo Niepokalanej" z Głogówka wraz ze swoim opiekunem o. Krystianem Żmuda. Najważniejszym  wydarzeniem tego  pięknego dnia była uroczysta Msza święta, koncelebrowana przez o. Romana Janusz i o. Krystiana Żmuda.

niedziela, 17 Wrzesień, 2017 - 19:00

Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu  było gospodarzem uroczystej Mszy św. w intencji XXXVII rocznicy podpisania Porozumień Katowickich. Inicjatorem tej uroczystości była NSZZ "Solidarność". Głównym celebransem był ks. kanonik Andrzej Stasiak Duszpasterz Ludzi Pracy z Bazyliki Najświętszej Maryi Panny  Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, a kazanie wygłosił o. Radosław Kramarski proboszcz i gwardian naszego Sanktuarium.

niedziela, 17 Wrzesień, 2017 - 07:15

W październiku tego roku pragniemy w naszej parafii rozpocząć Kurs Alpha. Jest to cykl 10 spotkań dla osób, które mają pytania i wątpliwości związane z wiarą, bądź chciałyby odświeżyć lub pogłębić swoje relacje z Bogiem. Zapraszamy.                                                                                                                                                                Więcej informacji można uzyskać u o. Bogdana. Tel: 32 26 17 670 w.24.

wtorek, 12 Wrzesień, 2017 - 21:15

W niedzielę 10 września 2017r. przeżywaliśmy w naszym Sanktuarium św. Antoniego  z Padwy na gołonoskiej górce odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył  proboszcz parafii o. Radosław Kramarski. Kazanie odpustowe głosił tutejszy rodak O. Sylwester Miecznik, obecnie posługujący w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku. Wyjątkowy charakter Maryjnego święta, podkreślała obecność pocztów sztandarowych, wszystkich wspólnot działających w parafii. Dzień ten był również okazją do składania życzeń imieninowych dla o.