Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie                                                                                                                  ...

Intencje

GodzinaIntencja
8.00
1. W intencji wspólnoty Żywego Różańca
GodzinaIntencja
8.00
2. Za + Rudolfa Bodzek 1/30
GodzinaIntencja
18.00
Za + Halinę Gad.

Statystyka

  • Liczba odwiedzin strony: 1288837

Aktualności

Data: 
poniedziałek, 19 Czerwiec, 2017 - 08:30

A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dał im mówiąc: „Bierzcie, to jest Ciało moje”. Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: „To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana.  (Mk 14, 22-24)
  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Bożego Ciała to jedyny dzień w roku, w którym ludzie Kościoła i wierni wychodzą na ulice prosić o błogosławieństwo od Chrystusa dla naszych domów, ulic i miast.

Data: 
czwartek, 15 Czerwiec, 2017 - 16:15

Św. Antoni Padewski znany jest na całym świecie. O jego popularności świadczą figurki i obrazy znajdujące się prawie w każdym kościele. Dzień 13 czerwca wpisuje się trwale w historię naszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy .Odpust w parafii gromadzi zawsze wielu wiernych. I nic w tym dziwnego – przecież patron parafii to najpopularniejszy święty, który za swego życia, a szczególnie po jego zakończeniu chętnie pomaga w trudnych sprawach. W  tym szczególnym dniu na franciszkańskim wzgórzu wierni licznie zgromadzili się, aby oddać hołd naszemu patronowi.

Data: 
wtorek, 13 Czerwiec, 2017 - 21:30

Dnia 8 czerwca 2017 roku w Kopalni Kultury w Czeladzi odbył się XIII Finał Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej "Pieśnią Sławimy Maryję".

Data: 
piątek, 9 Czerwiec, 2017 - 12:45

    Rodzinne spotkanie z św. Antonim

Data: 
piątek, 9 Czerwiec, 2017 - 06:15

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku, na Wzgórzu Gołonoskim przy kościele parafialnym św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej odbył się III Bieg Antoniański dla dzieci i młodzieży. Otwierał on V Piknik Rodzinny organizowany przez franciszkanów. Honorowy patronat nad biegiem objął proboszcz parafii św. Antoniego o. Radosław Kramarski. Natomiast z ramienia klasztoru franciszkanów za organizację biegu odpowiedzialny był o. Jacek Bielecki. Współorganizatorem i sędzią głównym zawodów była pani Dorota Przewieźlik, trener PZLA oraz Pani Beata Skóra, Przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas.

Data: 
czwartek, 8 Czerwiec, 2017 - 09:15

   Miesiąc maj obfitował w wiele wydarzeń związanych z życiem naszej parafii. Jednym z takich było udzielenie sakramentu bierzmowania 70 młodym osobom w dniu 31 maja w czasie Mszy św. o godz. 18.00 przez J.E. ks. Bp Piotra Skuchę. Przez ostatni rok młodzież przygotowywała się do tego sakramentu po przez liczne spotkania w parafii i uczestniczenie w nabożeństwach. Sama uroczystość przypadła w dzień Uroczystości Nawiedzenia NMP. W czasie swojej homilii ks.

Data: 
poniedziałek, 29 Maj, 2017 - 16:30

     Z radością odnajduję w czasie podróży czy wycieczek kapliczki w polskim krajobrazie. Skrzynkowe, słupkowe, domkowe.. stojące przy drodze, nie tylko polnej, w ogrodzie, wiszące na drzewie, wtopione w elewację domu. Zawsze kryje się za nimi jakaś historia,  wspomnienie, ocalenie. Są podziękowaniem, pamiątką ważnego wydarzenia, czasem cudownego, czasem tragicznego.

Data: 
niedziela, 28 Maj, 2017 - 21:30

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny i wszystkich wiernych, którzy pragną świętować razem z nami na Pikniku Antoniańskim.                                                              OO. Franciszkanie

Data: 
niedziela, 28 Maj, 2017 - 21:30

Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do udziału w III Antoniańskim Biegu na "Górce" u Franciszkanów w dniu 4.06.2017r.                                                   OO. Franciszkanie

Data: 
środa, 24 Maj, 2017 - 16:15

 Zawsze ten dzień I Komunii Świętej jest radosnym świętowaniem całej Parafii, w naszym Sanktuarium św. Antoniego z Padwy a szczególnie Rodzin tych Dzieci. Choć liczne próby poprzedzają samą uroczystość to przeżycie jest i tak jednorazowe. Dzieci z ufną prostotą i zaangażowaniem przeżywają tę szczególną dla nich Mszę św., a Rodzicom łzy cisną się do oczu kiedy widzą swoje Pociechy tak piękne, czyste i z tęsknotą wyczekujące przyjęcia Pana Jezusa.   Białe stroje, piękne kwiaty, strojny kościół zda się ucieszyły nie tylko oczy, ale zatrzymały jakby czas.

Strony