Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. 2. We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu. W tym dniu pielgrzymi udający się na Jasną Górę z Oświęcimia mają przystanek w naszej parafii. O godz. 11:00 będzie Msza św. Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej przygotowuje poczęstunek dla pielgrzymów. Kto chciałby pomóc prosimy o przyjście we wtorek na godz. 9:00. Dziękujemy...

Intencje

GodzinaIntencja
8.00
1. Za + Zbigniewa Kret w 2 rocznicę śmierci od żony, córek i wnuków.
GodzinaIntencja
18.00
1. Za + Stanisława Duś w 5 rocznicę śmierci od żony z rodziną.
GodzinaIntencja
18.00
2. O Boże błogosławieństwo opiekę Matki Bożej i św. Antoniego dla Marka i Anny Lutkowie w 40 rocznicę ślubu od mamy.

Statystyka

  • Liczba odwiedzin strony: 1268208

Być Paulinem ...

Data: 
niedziela, 30 Lipiec, 2017 - 20:15

W przeddzień uroczystości św. Stanisława – biskupa i męczennika, podczas wieczor-nych nieszporów, w kaplicy seminaryjnej dokonał się akt oddania braci, którzy mieli przyjąć święcenia diakonatu, pod opiekę św. Augustyna - biskupa i doktora Kościoła, prawodawcy Zakonu Paulinów. Bracia pochodzą z różnych narodów: z Kamerunu, Słowacji, Ukrainy oraz trzech Polaków – wśród nich nasz parafianin br. Tomasz Mordziałek. Liturgii przewodniczył prefekt kleryków – o. Piotr Piechocki.  Przed końcowym błogosławieństwem odśpiewano litanię do św. Augustyna. Następnie ojciec prefekt modlił się za alumnów kursu V, później swoje zawierzenie wypowiedzieli sami kandydaci do święceń, a następnie cała wspólnota zgromadzona w kaplicy wypowiedziała słowa modlitwy prosząc, by posługa braci „umacniała apostolskie posłannictwo naszego Zakonu”. Po modlitwie wstawienniczej o. Piotr wręczył Braciom Katechizmy Kościoła Katolickiego, które mają być „znakiem trwania w wierności nauce Kościoła”. Przewodniczący liturgii zwracając się do przyszłych diakonów powiedział: „Od jutra będziecie nauczać Lud Boży. Niech ta nauka zawsze wypływa z głębi waszych serc przepełnionych obecnością Chrystusa”.
8 maja przed południem w Bazylice Skałecznej rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której współbrat w paulińskim powołaniu, o. bp Łukasz Buzun, udzielił braciom kle-rykom z kursu V sakramentu święceń w stopniu diakonatu. W homilii ojciec biskup przypo-mniał, czym charakteryzuje się posługa diakona. Pouczył, że diakon poznaje Chrystusa, uczy się Go kochać. Podkreślił, że musi być człowiekiem modlitwy i pracy nad sobą.  Wśród cech, które powinny charakteryzować diakona wymienił również czystość, która daje wewnętrzną radość i siłę do posługi wobec Ludu Bożego oraz służbę względem słowa Bożego, której trzeba się uczyć na Eucharystii. Podczas liturgii święcenia przyjął także – kameduła. Na uro-czystości zgromadzili się liczni goście, rodzina braci oraz kapłani, którzy po liturgii spotkali się na okolicznościowej agapie.
Nasz klasztor reprezentował o. Bogdan Słyś.
za: http://seminarium.paulini.pl/n88,Swiecenia-diakonatu
br. Janusz

Zapraszamy do galeri zdjęć.