III Bieg Antoniański na Gołonoskiej "Górce"

piątek, 9 Czerwiec, 2017 - 06:15

W niedzielę 4 czerwca 2017 roku, na Wzgórzu Gołonoskim przy kościele parafialnym św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej odbył się III Bieg Antoniański dla dzieci i młodzieży. Otwierał on V Piknik Rodzinny organizowany przez franciszkanów. Honorowy patronat nad biegiem objął proboszcz parafii św. Antoniego o. Radosław Kramarski. Natomiast z ramienia klasztoru franciszkanów za organizację biegu odpowiedzialny był o. Jacek Bielecki. Współorganizatorem i sędzią głównym zawodów była pani Dorota Przewieźlik, trener PZLA oraz Pani Beata Skóra, Przewodnicząca Parafialnego Zespołu Caritas. Wielką pomocą w przygotowaniu i przebiegu zawodów byli wolontariusze.

Biegi odbywały się od godziny 14.00 do 15.00, według kategorii wiekowych. We wszystkich biegach wystartowało 325 osób. Przedszkolaki, startowały na dystansie 150 i 200 metrów, dzieci z klas 1-3 startowały na dystansie 400 metrów,  pozostali zawodnicy na dystansie 800 metrów. Zacięta rywalizacja odbywała się w sportowej atmosferze i udziale sporej grupy kibiców. Zwycięzcami zostali:

Przedszkole rocznik 2012 i młodsze, Dziewczynki: Izabela Mikołajczyk
Przedszkole rocznik 2012 i młodsze, Chłopcy: Tymoteusz Baranek
Przedszkole rocznik 2011 i 2010, Dziewczynki: Karolina Nowak
Przedszkole rocznik 2011 i 2010, Chłopcy: Albert Luboń
Klasy 1-3, Dziewczęta: Iza Jędrusik
Klasy 1-3, Chłopcy: Szymon Luboń
Klasy 4-6, Dziewczęta: Julia Jurkowska
Klasy 4-6, Chłopcy: Jakub Gwiazda
Gimnazjum, Dziewczęta: Natalia Juniewicz
Gimnazjum, Chłopcy: Norbert Hajduk
Szkoły Ponadgimnazjalne, Dziewczęta: Julia Zagajska
Szkoły Ponadgimnazjalne, Chłopcy: Artur Chaba

Najlepszych sześciu zawodników z każdego biegu zostało wyróżnionych medalami i dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto zwycięzcy każdej kategorii wiekowej zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy biegu dostawali „pakiety startowe”, w których znajdowały się m.in. owoce, słodycze, soki i woda mineralna oraz darmowy bilet do Parku Wodnego „Nemo”. Po biegu każdy zawodnik otrzymał smaczne lody z lodziarni Wera Vita w Dąbrowie Górniczej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i licznie przybyłym kibicom. Dziękujemy również Sponsorowi Głównemu firmie Skoda Lemir z Dąbrowy Górniczej oraz innym sponsorom: Wydziałowi Kultury i Sportu Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, Firmie DuoMedic w Dąbrowie Górniczej, Firmie Feidal Polska z Dąbrowy Górniczej, Firmie Maja 2 z Dąbrowy Górniczej, Z.D.G. AGMAR w Dąbrowie Górniczej, Międzyzakładowej Organizacji NSZZ Solidarność Koksownie JSW KOKS S.A. w Dąbrowie Górniczej oraz Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność ArcelorMittal Poland S.A. w Dąbrowie Górniczej, a także osobom prywatnym wspierającym III Bieg Antoniański. Zapraszamy za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć: o. Jacek Bielecki