Maryja na Jasnej Górze na was czeka!

piątek, 11 Sierpień, 2017 - 21:00

"- Idźcie, bo jesteście oczekiwani! Maryja na Jasnej Górze na was czeka! Wie, że przyjdziecie do Niej" - mówił ks. dziekan Józef Niedźwiedzki oświęcimskim pielgrzymom, którzy 7 sierpnia wyruszyli na Jasną Górę.
8-go sierpnia 2017r  Sanktuarium św. Antoniego z Padwy a szczególnie gołonoska górka , była oazą  postoju dla 750 spragnionych i zmęczonych pątników XXXIV pieszej pielgrzymki z Oświęcimia na Jasną Górę do Częstochowy. Mimo zmęczenia upałem, twarze pielgrzymów uśmiechały się w radosnym powitaniu, przez naszych OO. franciszkanów, Rycerstwo Niepokalanej oraz parafian. Duchowym pokarmem była koncelebrowana wszystkich kapłanów Msza Święta, którzy niestrudzenie pielgrzymują wraz z pątnikami. Po Mszy Świętej przyszedł czas na posiłek, który od kilku lat jest organizowany przez  "Rycerstwo Niepokalanej" z naszej parafii. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim darczyńcom oraz ludziom dobrej woli, którzy  pomogli przygotować  gościnę i posiłek dla strudzonych pątników.

Zapraszamy do galerii: JM