Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 15.10.2017

1. Przeżywamy dwudziestą ósmą niedziele zwykłą jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca taca zbierana dzisiaj przeznaczona jest na prace wykonywane przy naszym kościele.  Dzisiaj o godz. 12:30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych.

2. We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Msza św. o godz. 8:00. Popołudniu o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18:00 nabożeństwo antoniańskie i Msza św.

3. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:30.

4. Zakończyła się peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w bloku nr 79 na Al. J. Piłsudskiego dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli te formę modlitwy i otworzyli drzwi swoich domów i serc na przyjęcie orędzia fatimskiego w ich intencji zostanie odprawiona Msza św. Dziękujemy za złożoną ofiarę na kościół w kwocie 550 zł. Obecnie peregrynacja Figury MB Fatimskiej odbywa się na Al. J. Piłsudskiego 81.

5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek po Mszy św. - wieczornej

6. W przyszła niedziele 22 października o godz. 11:00 podczas Mszy św. dwunastu przygotowywanych przez rok kandydatów zostanie uroczyście wprowadzonych  w posługę ministranta ołtarza. Również w przyszła niedziele młodzież franciszkańska zaprasza na Msze św. o godz. 18:00 po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Szczegóły zamieszczone są na plakatach.

7. Przyjmujemy wypominki listopadowe i roczne zamawiane za naszych zmarłych. Kartki wypominkowe są do zabrania przy wyjściu z kościoła. Jeśli to możliwe prosimy o czytelne wypisywanie i prawidłowe odmienianie imion i nazwisk (podajemy je w drugim przypadku czyli dopełniaczu – kogo ? czego? Np. Za zmarłego Władysława Kowalskiego lub Józefa i Józefę Kowlskich) .

8. W dniu 31 października organizowany jest już po raz trzeci „Marsz Wszystkich Świętych”. Już dzisiaj zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Marsz wyruszy o godz. 16:30 spod kapliczki znajdującej się przy szkole podstawowej nr 18 przy Al. J. Piłsudskiego w Dąbrowie Górniczej a zakończy się w kościele. Uczestników marszu zwłaszcza dzieci i młodzież prosimy o przebranie się w stroje wybranych przez siebie świętych naszego rzymskokatolickiego kościoła.

9. W sklepiku przykościelnym możemy nabyć, prasę katolicką, zioła O. Grzegorza.

10.  Wszystkim   życzymy Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień.

Dąbrowa Górnicza 15 października 2017 rok                                                                                                         Zakon   Franciszkanów