Jedenasta Niedziela Zwykła 18.06.2017

1. Dzisiejsza niedziela wpisana jest w oktawę Bożego Ciała. Procesja po Mszy św. o godz. 11:00. Zachęcamy do udziału w procesji w czasie oktawy, zwłaszcza dzieci i młodzież, codziennie do czwartku, o godz. 18:00.

2.Witamy w naszej parafii O. Jana Szewka, który głosi Słowo Boże i wraz z wolontariuszami kwestuje na rzecz akcji w Chęcinach pod hasłem „Cuda pod dachem”.

3.Wyrażamy słowa wdzięczności wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości odpustowej ku czci św. Antoniego z Padwy, jak również uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy grupom duszpasterskim i parafianom za zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy stacyjnych oraz ubogacenie procesji: orkiestrze miejskiej, dzieciom za sypanie kwiatów oraz ich rodzicom i opiekunom, osobom świeckim, organiście, katechetom, Kapłanom i wszystkim ludziom dobrej woli.

4. We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Msza św. o godz. 8:00. Po południu, o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia – prowadzi FZŚ, o godz. 16:00 – Żywy Różaniec, o godz. 17:00 –Rycerstwo Niepokalanej. O godz. 18:00 nabożeństwo antoniańskie i Msza św.

5. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, a także zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. O godz. 17:30 spowiedź św., zaś o godz. 18:00 Msza św. na zakończenie roku i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz rodziców i katechetów do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

6. Wczoraj odbyła się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy - serdecznie dziękujemy za liczny udział dzieci i rodziców. Wyrażamy również wdzięczność rodzicom dzieci komunijnych za ofiary na dar ołtarza w tym roku. Zostały zakupione 4 puszki do udzielania komunii pod dwiema postaciami, które będą używane w każdy czwartek w czasie Mszy św. - wieczornej.

7. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z racji setnej rocznicy objawień fatimskich. Obecnie, według planu, peregrynacja odbywa się na Pogorii. Dziękujemy mieszkańcom ul. Laski za zorganizowanie między sobą planu peregrynacji oraz za przekazaną ofiarę na Mszę św., która w ich intencji zostanie odprawiona 3 października o godz. 18:00. Po zakończeniu peregrynacji na Pogorii rozpocznie się ona na ul. Gwardii Ludowej od strony Pogorii.

8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie nabożeństwa aktem poświęcenie zawierzamy cały rodzaj ludzki Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Wszystkim życzymy Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień.

Dąbrowa Górnicza, 18 czerwca 2017 roku               Zakon Franciszkanów