1. W dniu dzisiejszym obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ofiarował Kościołowi ten dzień, aby „wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących”. W ramach obchodów tego dnia w diecezji, J.E. Ks. Bp Grzegorz Kaszak spotka się z bezdomnymi przebywającymi w Schronisku dla Bez...

1. Za + Zbigniewa Świerk.
2. Za ++ Mariannę Łakomską i Zbigniewa Łakomskiego od córek.
1. Za ++ Zofię i Stanisława Madej oraz ++ Juliana i Mariannę Wasik od Zdzisława i Barbary Madej.
2. Za + Mirosławę Mobrzyńską od pracowników polsko – amerykańskich klinik serca.
3. Za + Henryka Lekszyckiego od szwagierki Alfredy z rodziną.
4. Za + Marię Pająk od córki Gabrysi i wnuka Mateusza.

Osiemnasta Niedziela Zwykła 06.08.2017

1. Dzisiaj przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego.

2. We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu. W tym dniu pielgrzymi udający się na Jasną Górę z Oświęcimia mają przystanek w naszej parafii. O godz. 11:00 będzie Msza św. Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej przygotowuje poczęstunek dla pielgrzymów. Kto chciałby pomóc prosimy o przyjście we wtorek na godz. 9:00. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

3.We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Msza św.  o godz. 8:00. Popołudniu o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18:00 nabożeństwo antoniańskie i Msza św.

4. W środę o godz. 18:00 Msza św. z kazaniem i modlitwami o kanonizację Błogosławionych O. Zbigniewa i O. Michała – Męczenników z Peru.

5. W czasie wakacji nie ma w niedzielę mszy św. o godz. 16.00. Kancelaria  czynna tylko we wtorki i czwartki od 16.00 do 17.30.

6. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej z racji setnej rocznicy objawień fatimskich. Obecnie  odbywa się na ul. Gwardii Ludowej.

7. Stowarzyszenie „ Rycerstwa Niepokalanej” organizuje pielgrzymkę w dniu 14 sierpnia do Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach i do Oświęcimia na uroczystość  74 rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana. Wyjazd „z pod wieżowca „ na ul. Bema o godz. 6:30. Powrót ok godz. 16:00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Nasze Franciszkańskie Biuro Pielgrzymkowe zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 15-21 października 2017r, koszt 780 zł + 150 euro. Szczegółowe informacje na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem oraz w naszym biurze.

9. W sklepiku przykościelnym możemy nabyć, prasę katolicką, zioła O. Grzegorza.

10.  Wszystkim  życzymy Bożego Błogosławieństwa na cały tydzień.

Dąbrowa Górnicza 6 sierpnia 2017 roku                              Zakon   Franciszkanów