Rycerze MI u Matki Bożej Loretańskiej

środa, 20 Wrzesień, 2017 - 22:15

Dnia 16 września br.  wspólnota  "Rycerstwo Niepokalanej" z parafii Narodzenia NMP i św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu świętowała, wspólnie z opiekunem o. Romanem Janusz ,  swój coroczny Dzień Modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku. Gościła nas wspólnota "Rycerstwo Niepokalanej" z Głogówka wraz ze swoim opiekunem o. Krystianem Żmuda. Najważniejszym  wydarzeniem tego  pięknego dnia była uroczysta Msza święta, koncelebrowana przez o. Romana Janusz i o. Krystiana Żmuda. Podczas Mszy św.  w szeregi "Rycerstwo Niepokalanej"  z Dąbrowy Górniczej - Gołonoga, dwie osoby, przyjął o. Krystian Żmuda, zgodnie z liturgiczną formą przyjęcia do MI z  zachowaniem przepisów Dyrektorium Narodowego. Wyjątkowy charakter  Eucharystii podkreślały dary niesione przez Rycerki obu  wspólnot i obecność Sztandaru MI z asystą rycerzy MI z Dąbrowy Górniczej - Gołonoga. Ojciec Krystian Żmuda oprowadził  nas po najstarszych i najpiękniejszych zabytkach sakralnych Głogówka, przedstawiając ich historyczne dzieje. Spotkanie przy wspólnym posiłku, było okazją do wymiany doświadczeń w pracy  rycerskiej dla Niepokalanej, sprzyjało również nawiązaniu serdecznych relacji między członkami obu wspólnot.
 Sekretarz MI Dąbrowa Górnicza
 Janina Mickiewicz - zapraszamy do galerii.