Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dwudziestą ósmą niedziele zwykłą jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca taca zbierana dzisiaj przeznaczona jest na prace wykonywane przy naszym kościele.  Dzisiaj o godz. 12:30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. 2. We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Msza św. o godz. 8:00. Popołudniu o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koro...

Intencje

GodzinaIntencja
8.00
1. Za ++ Zdzisława i Janinę Pajda.
GodzinaIntencja
8.00
2. Za + Krzysztofę Krasnodębską od córki Anny z mężem i rodziną.
GodzinaIntencja
18.00
1.O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i św. Antoniego dla Adrianny Bienias w 18 rocznicę urodzin od rodziców z siostrą.
GodzinaIntencja
18.00
2. Za + Wiesławę Sikora 21/30
GodzinaIntencja
18.00
3. Za ++ Genowefę i Władysława Grzesińskich.
GodzinaIntencja
18.00
4. Za + Janinę Jałowiec w 20 rocznicę śmierci od męża, dzieci z rodziną.

Statystyka

  • Liczba odwiedzin strony: 1275306

Rycerze MI u Matki Bożej Loretańskiej

Data: 
środa, 20 Wrzesień, 2017 - 22:15

   Dnia 16 września br.  wspólnota  "Rycerstwo Niepokalanej" z parafii Narodzenia NMP i św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu świętowała, wspólnie z opiekunem o. Romanem Janusz ,  swój coroczny Dzień Modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku. Gościła nas wspólnota "Rycerstwo Niepokalanej" z Głogówka wraz ze swoim opiekunem o. Krystianem Żmuda. Najważniejszym  wydarzeniem tego  pięknego dnia była uroczysta Msza święta, koncelebrowana przez o. Romana Janusz i o. Krystiana Żmuda. Podczas Mszy św.  w szeregi "Rycerstwo Niepokalanej"  z Dąbrowy Górniczej - Gołonoga, dwie osoby, przyjął o. Krystian Żmuda, zgodnie z liturgiczną formą przyjęcia do MI z  zachowaniem przepisów Dyrektorium Narodowego. Wyjątkowy charakter  Eucharystii podkreślały dary niesione przez Rycerki obu  wspólnot i obecność Sztandaru MI z asystą rycerzy MI z Dąbrowy Górniczej - Gołonoga. Ojciec Krystian Żmuda oprowadził  nas po najstarszych i najpiękniejszych zabytkach sakralnych Głogówka, przedstawiając ich historyczne dzieje. Spotkanie przy wspólnym posiłku, było okazją do wymiany doświadczeń w pracy  rycerskiej dla Niepokalanej, sprzyjało również nawiązaniu serdecznych relacji między członkami obu wspólnot.
 Sekretarz MI Dąbrowa Górnicza
 Janina Mickiewicz - zapraszamy do galerii.