Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dwudziestą ósmą niedziele zwykłą jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca taca zbierana dzisiaj przeznaczona jest na prace wykonywane przy naszym kościele.  Dzisiaj o godz. 12:30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. 2. We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Msza św. o godz. 8:00. Popołudniu o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koro...

Intencje

GodzinaIntencja
8.00
1. Za ++ Zdzisława i Janinę Pajda.
GodzinaIntencja
8.00
2. Za + Krzysztofę Krasnodębską od córki Anny z mężem i rodziną.
GodzinaIntencja
18.00
1.O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i św. Antoniego dla Adrianny Bienias w 18 rocznicę urodzin od rodziców z siostrą.
GodzinaIntencja
18.00
2. Za + Wiesławę Sikora 21/30
GodzinaIntencja
18.00
3. Za ++ Genowefę i Władysława Grzesińskich.
GodzinaIntencja
18.00
4. Za + Janinę Jałowiec w 20 rocznicę śmierci od męża, dzieci z rodziną.

Statystyka

  • Liczba odwiedzin strony: 1275337

Święty Antoni - święty całego świata...

Data: 
czwartek, 15 Czerwiec, 2017 - 16:15

Św. Antoni Padewski znany jest na całym świecie. O jego popularności świadczą figurki i obrazy znajdujące się prawie w każdym kościele. Dzień 13 czerwca wpisuje się trwale w historię naszego Sanktuarium św. Antoniego z Padwy .Odpust w parafii gromadzi zawsze wielu wiernych. I nic w tym dziwnego – przecież patron parafii to najpopularniejszy święty, który za swego życia, a szczególnie po jego zakończeniu chętnie pomaga w trudnych sprawach. W  tym szczególnym dniu na franciszkańskim wzgórzu wierni licznie zgromadzili się, aby oddać hołd naszemu patronowi. Uroczystościom odpustowym  przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak - Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej oraz kapłani z Niepokalanowa, Katowic, Sosnowca i z naszej Diecezji sosnowieckiej. Zebranych przywitał proboszcz parafii o. Radosław Kramarski. Homilię wygłosił ks. bp Grzegorz, który przypomniał o św. Antonim, "który w swoim krótkim życiu potrafił bardzo wiele dokonać - ileż to ludzi skorzystało z jego fantastycznych kazań by się nawrócić, przybliżyć do Pana Boga i zmienić swoje życie ze szkodliwego i grzesznego na pełne ofiary i poświęcenia. Po swojej śmierci on działa dalej - dokonuje cudów i wsłuchuje się w prośby ludzi. Podejmowane decyzje powinny się odnosić nie tylko do życia prywatnego, ale i publicznego. Warto dzisiaj o tej nauce św. Antoniego przypomnieć i jeszcze raz ją powtórzyć. Bardzo często ludzie mówiący, jestem katolikiem, kiedy przyjdzie do głosowania, wydawania ustaw i podejmowania decyzji opowiadają się za aborcją i gender. Cóż za rozdźwięk! Nie tego uczył św. Antoni! Chrystus ma przenikać wszystkie nasze decyzje", podkreślił w swojej homilii ks. bp Grzegorz. Zakończeniem uroczystej Mszy Świętej było poświęcenie chlebków św. Antoniego i lilii jako symbolu tego znakomitego kaznadziei z Padwy.

Zapraszamy do galerii: JM