Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dwudziestą ósmą niedziele zwykłą jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca taca zbierana dzisiaj przeznaczona jest na prace wykonywane przy naszym kościele.  Dzisiaj o godz. 12:30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. 2. We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Msza św. o godz. 8:00. Popołudniu o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koro...

Intencje

GodzinaIntencja
8.00
1. Za ++ Zdzisława i Janinę Pajda.
GodzinaIntencja
8.00
2. Za + Krzysztofę Krasnodębską od córki Anny z mężem i rodziną.
GodzinaIntencja
18.00
1.O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i św. Antoniego dla Adrianny Bienias w 18 rocznicę urodzin od rodziców z siostrą.
GodzinaIntencja
18.00
2. Za + Wiesławę Sikora 21/30
GodzinaIntencja
18.00
3. Za ++ Genowefę i Władysława Grzesińskich.
GodzinaIntencja
18.00
4. Za + Janinę Jałowiec w 20 rocznicę śmierci od męża, dzieci z rodziną.

Statystyka

  • Liczba odwiedzin strony: 1275316

Umocnieni przez Bierzmowanie

Data: 
czwartek, 8 Czerwiec, 2017 - 09:15

   Miesiąc maj obfitował w wiele wydarzeń związanych z życiem naszej parafii. Jednym z takich było udzielenie sakramentu bierzmowania 70 młodym osobom w dniu 31 maja w czasie Mszy św. o godz. 18.00 przez J.E. ks. Bp Piotra Skuchę. Przez ostatni rok młodzież przygotowywała się do tego sakramentu po przez liczne spotkania w parafii i uczestniczenie w nabożeństwach. Sama uroczystość przypadła w dzień Uroczystości Nawiedzenia NMP. W czasie swojej homilii ks. bp nawiązał do tego wydarzenia, które zostało zapisane na kartach ewangelii wskazując, aby młodzież, która dostąpi sakramentu bierzmowania przyjmowała do swojego życia, pod dach swojego serca Jezusa tak jak to zrobiła Elżbieta. pod koniec Mszy św. ks. biskup poświęcił krzyże, które otrzymali bierzmowani, a które mają przypominać im, że ten znak naszej wiary ma być na codzień wyraźnym opowiedzeniem się po stronie Jezusa i odważnym kroczeniem za Nim. Również po zakończonej uroczystości każdy otrzymał egzemplarz Nowego Testamentu, aby w ten sposób Słowo Boże było drogowskazem w ich życiu.

     Zapraszamy do galerii: o. Piotr Wojnowsaki