Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. 2. We wtorek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu. W tym dniu pielgrzymi udający się na Jasną Górę z Oświęcimia mają przystanek w naszej parafii. O godz. 11:00 będzie Msza św. Stowarzyszenie Rycerstwa Niepokalanej przygotowuje poczęstunek dla pielgrzymów. Kto chciałby pomóc prosimy o przyjście we wtorek na godz. 9:00. Dziękujemy...

Intencje

GodzinaIntencja
8.00
1. Za + Zbigniewa Kret w 2 rocznicę śmierci od żony, córek i wnuków.
GodzinaIntencja
18.00
1. Za + Stanisława Duś w 5 rocznicę śmierci od żony z rodziną.
GodzinaIntencja
18.00
2. O Boże błogosławieństwo opiekę Matki Bożej i św. Antoniego dla Marka i Anny Lutkowie w 40 rocznicę ślubu od mamy.

Statystyka

  • Liczba odwiedzin strony: 1268221

Umocnieni przez Bierzmowanie

Data: 
czwartek, 8 Czerwiec, 2017 - 09:15

   Miesiąc maj obfitował w wiele wydarzeń związanych z życiem naszej parafii. Jednym z takich było udzielenie sakramentu bierzmowania 70 młodym osobom w dniu 31 maja w czasie Mszy św. o godz. 18.00 przez J.E. ks. Bp Piotra Skuchę. Przez ostatni rok młodzież przygotowywała się do tego sakramentu po przez liczne spotkania w parafii i uczestniczenie w nabożeństwach. Sama uroczystość przypadła w dzień Uroczystości Nawiedzenia NMP. W czasie swojej homilii ks. bp nawiązał do tego wydarzenia, które zostało zapisane na kartach ewangelii wskazując, aby młodzież, która dostąpi sakramentu bierzmowania przyjmowała do swojego życia, pod dach swojego serca Jezusa tak jak to zrobiła Elżbieta. pod koniec Mszy św. ks. biskup poświęcił krzyże, które otrzymali bierzmowani, a które mają przypominać im, że ten znak naszej wiary ma być na codzień wyraźnym opowiedzeniem się po stronie Jezusa i odważnym kroczeniem za Nim. Również po zakończonej uroczystości każdy otrzymał egzemplarz Nowego Testamentu, aby w ten sposób Słowo Boże było drogowskazem w ich życiu.

     Zapraszamy do galerii: o. Piotr Wojnowsaki