Ogłoszenia duszpasterskie

1. Przeżywamy dwudziestą ósmą niedziele zwykłą jest to zarazem trzecia niedziela miesiąca taca zbierana dzisiaj przeznaczona jest na prace wykonywane przy naszym kościele.  Dzisiaj o godz. 12:30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. 2. We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy. Msza św. o godz. 8:00. Popołudniu o godz. 15:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koro...

Intencje

GodzinaIntencja
8.00
1. Za ++ Zdzisława i Janinę Pajda.
GodzinaIntencja
8.00
2. Za + Krzysztofę Krasnodębską od córki Anny z mężem i rodziną.
GodzinaIntencja
18.00
1.O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i św. Antoniego dla Adrianny Bienias w 18 rocznicę urodzin od rodziców z siostrą.
GodzinaIntencja
18.00
2. Za + Wiesławę Sikora 21/30
GodzinaIntencja
18.00
3. Za ++ Genowefę i Władysława Grzesińskich.
GodzinaIntencja
18.00
4. Za + Janinę Jałowiec w 20 rocznicę śmierci od męża, dzieci z rodziną.

Statystyka

  • Liczba odwiedzin strony: 1275347

Franciszkański Zakon Świeckich

   Profesję złożyła 11 września 1964 roku w Częstochowie. Należała wtedy do wspólnoty w Czeladzi. W naszej parafii jest od 1977 r. W latach 1989 – 1995 przez dwie kadencje pełniła funkcję przełożonej wspólnoty miejscowej. Uczestniczyła w  jedenastu pielgrzymkach z Warszawy do Częstochowy. Przez 24 lata pracowała w żłobku w Mysłowicach. Od 1995 roku jest wdową. Przez 50 lat we Franciszkańskim Zakonie Świeckich s. Józefa starała się realizować charyzmat serafickiego ojca Franciszka w  życiu i posłannictwie kościoła.

   Odbyły się  11 i 12 września  br. Prowadził je  o. gwardian Radosław  Kramarski – asystent duchowy  Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Udział wzięli  wszyscy członkowie wspólnoty miejscowej,  którym zdrowie pozwoliło na przyjazd lub wejście na Górę Gołonoską oraz sympatycy. Siostry chore łączyły się  z nami w modlitwie. W trakcie rekolekcji  obejrzeliśmy slajdy, mówiące o życiu św. Franciszka, o epoce, w której przyszło mu żyć, a także o dzisiejszym Asyżu.

     25 marca 2014 roku w Święto Zwiastowania Pańskiego o godz. 15:00 wspólnota franciszkańska świeckich wraz z asystentem duchowym o. Radosławem Kramarskim zgromadziła się wokół Chrystusa Eucharystycznego w kaplicy św. Antoniego, aby koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocząć kapitułę  wyborczą .
Następnie udaliśmy się do klasztoru, gdzie kapitule przewodniczył Przełożony Regionu Częstochowskiego FZŚ – brat Ryszard Jałmużniak oraz siostra Maria Szrajber.

Strony