Ogłoszenia Duszpasterskie                                                                                                                  ...

1. W intencji wspólnoty Żywego Różańca
2. Za + Rudolfa Bodzek 1/30
Za + Halinę Gad.

Młodzież franciszkańska

Młodzież Franciszkańska wspólnie z opiekunem o. Łukaszem Ścieszką zorganizowała przed Bożym Narodzeniem cykl spotkań rekolekcyjnych w dniach 4.12.2015, 11.12.2015 i  18.12.2015r.Tematem rozważań rekolekcyjnych jest myśl – „ Do Źródła”.  Pierwsze interesujące spotkanie odbyło się w naszym Sanktuarium Św. Antoniego z Padwy 4-go grudnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00. W czasie spotkania, wśród przedstawionych przez Młodzież Franciszkańską , scen z codziennego życia wysłuchaliśmy konferencji o. Łukasza w oparciu o Ewangelię – jedyne Źródło.

W czasie rekolekcji w Harmężach każdego dnia poświęcaliśmy kilkanaście minut na medytację nad Pismem Świętym. Drugiego dnia pochylaliśmy się nad historią Abrahama i jego rodziny, mają szczególną uwagę przykuł fragment ,w którym Bóg nakazał Abrahamowi zabicie swojego jedynego syna. Z początku wzbudzało to we mnie protest.  Jak to tak Bóg pragnący naszego szczęścia, wymaga od nas złożenia ofiary, której na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie złożyć? Chce żebyśmy poświęcili coś najważniejszego w naszym życiu, coś co nas uszczęśliwia ?

Już po raz drugi młodzież franciszkańska uczestniczyła w pieszej pielgrzymce zagłębiowskiej na Jasną Górę . Odbyła się ona w dniach 23-25 sierpnia. Aby jednak wyruszyć na pielgrzymkowy szlak nie trzeba było być wysportowanym,młodym osiłkiem.Przekonali się o tym pozostali parafianie, w skład których wchodziły matki z wózkami,małe dzieci i autentyczni seniorzy! Pielgrzymi w ciągu tych kilku dni mogli wykonać porządny rachunek sumienia,pojednać się z Bogiem,z bliźnim i z samym sobą.

W niedzielę 21 lipca 2013 roku na Kalwarii Pacławskiej rozpoczęło się 26 Franciszkańskie Spotkanie Młodych..Młodzież wraz z Ojcem Piotrem wyjechała w sobotę by przygotować się wcześniej. Było to już trzecie spotkanie młodych w którym uczestniczyła młodzież z naszej parafii. Hasłem tegorocznego FSM-u było: ‘Tabor’. Głównym punktem każdego dnia była Msza Święta, której towarzyszyła piękna oprawą muzyczną. W pogłębianiu wiary pomogli nam też zaproszeni goście m.in. Ireneusz Krosny, Przemysław Babiarz, Tomasz Zubilewicz, opowiadali nam jak trudna i nie raz ciężka była ich droga za Chrystusem.

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Młodzież z naszej parafii wraz z o. Piotrem udała się do Krakowa aby tam uczestniczyć w Bazylice Franciszkanów w bardzo podniosłym wydarzeniu jakim były śluby wieczyste. Klerycy V roku studiów filozoficzno-teologicznych po kilku latach próby publicznie zobowiązali się do życia w posłuszeństwie, bez własności i w czystości, są to rady ewangelicze, które dla zakonnika stanowią Regułę Życia. Jednym z braci składających śluby był nasz parafianin br.

17 listopada Młodzież Franciszkańska wraz z o. Piotrem i Panią Beatą Bałdys udali się do Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Norwida 1, aby tam przedstawić program słowno - muzyczny o św. Franciszku z Asyżu. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, podopieczni domu z uwagą i zainteresowaniem słuchali przedstawienia dzięki któremu mogli jeszcze bardziej poznać postać świętego Franciszka. Nie zabrakło również czasu na wspólne śpiewanie i chwalenie Pana. Dla każdego z uczestników i dla nas samych był to czas radości i dzielenia się wiarą.

W sobotę 3 listopada w godzinach popołudniowych Młodzież z naszej parafii, ale i nie tylko wraz z o. Piotrem udała się do naszego franciszkańskiego klasztoru w Głogówku na czuwanie, które zostało zorganizowane i przygotowane przez Młodzież z Głogówka. Najważniejszym momentem czuwania było spotkanie z Jezusem którego młodzież adorowała w Najświętszym Sakramencie. Modlitwa i konferencja o.