Rycerstwo Niepokalanej

Nowenna w dniach 29.11.2015 do 7.12.2015 w Parafii pw. Świętego Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu pozwoliła duchowo przygotować się do Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwy nowennowe  pod patronatem „ Rycerstwa Niepokalanej’’ w naszej parafii prowadzili członkowie Stowarzyszenia. 8 grudzień 2015 r. Niepokalane Poczęcie  Najświętszej Maryi  Panny , jedno z wielu pięknych, Maryjnych świąt  , szczególnie bliskie sercom rycerek i rycerzy Maryi Niepokalanej zgromadzonych  i działających w Stowarzyszeniu „ Rycerstwo Niepokalanej’’.

Dzień Modlitwy  14 listopada 2015r. nasza Wspólnota „Rycerstwo Niepokalanej” przeżywała u Matki Bożej Rychwałdzkiej w Rychwałdzie u OO. Franciszkanów. Rychwałd powitał nas piękną pogodą. Na miejscowym cmentarzu przy symbolicznym grobie o. Michała Tomaszka – męczennika z Peru modliliśmy się Koronką św. Maksymiliana M. Kolbe. Modlitwa z naszym opiekunem o. Jackiem Bieleckim była w intencji naszych męczenników, którzy oddali życie za wiarę , o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka.

Dzień 20 czerwca 2015r. był dla naszego Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” pięknym wydarzeniem. W słoneczny poranek z radością witaliśmy w naszym Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu wspólnotę „Rycerstwo Niepokalanej” z Radomska wraz z asystentem kościelnym o. Krystianem Żmudą. Konferencja o. Krystiana Żmudy rozpoczęła duchowe przeżycia - „O Maryi Niepokalanej w Piśmie Świętym”. Msza Święta koncelebrowana przez o. Krystiana Żmudę i o. Jacka Bieleckiego  zgromadziła nas wszystkich na wspólnej modlitwie.  Na wstępie o.

Rycerstwo Niepokalanej z naszej parafii p.w. św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu świętowało Dzień Modlitwy w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach w dniu 29.11.2014  roku. Bardzo serdecznie powitali nas gospodarze tego miejsca o. Piotr Cuber i o. Arkadiusz Bąk.W modlitewnym skupieniu zwiedzaliśmy  wystawę dzieł pana Mariana Kołodzieja  „Klisze Pamięci” o.

Jesienne spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej w dniach 7 – 9 listopada 2014r. w Centrum  św. Maksymiliana w Harmężach zgromadziło ponad 50 uczestników ze wspólnot MI z Polski południowej, centralnej i z Czech. Delegacja wspólnoty MI z naszej parafii również uczestniczyła w całym programie spotkania. Przewodnim tematem wszystkich konferencji była konsekracja. Akt konsekracji bardzo mocno wybrzmiał w szerokim tego słowa znaczeniu.

Stowarzyszenie „Rycerstwo Niepokalanej” przy parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonóg rozpoczyna krucjatę modlitewną od 14.10.2014 do 14 08. 2015 w intencjach   o powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne i w intencjach naszych o.o franciszkanów i pokój na świecie.W czasie krucjaty modlimy się koronką do św.

14.04.2014 odbyło się wyborcze spotkanie Wspólnoty Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą do Ducha Świętego. Asystent kościelny o. Radosław Kramarski odczytał nam przewodnik nadesłany przez Prezesa Narodowego MI o Stanisława Piętkę , dotyczącej procedury wyborów. Dotychczasowy prezes MI Jerzy Mickiewicz przedstawił sprawozdanie z działalności Wspólnoty „Rycerstwo Niepokalanej” w naszej parafii (2010 – 2014).

Spotkanie  Liderów  MI

W piękny sobotni poranek 22 czerwca 2013r. nasza wspólnota MI wyrusza do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w  Radomsku na zaproszenie o. Krystiana Żmudy i wspólnoty „Rycerstwo Niepokalanej” z Radomska. Wspólny Dzień Modlitwy w Roku Wiary ubogacony rozważaniami różańcowymi, koronką do Miłosierdzia Bożego były dla obu wspólnot z Radomska i Dąbrowy Górniczej – Gołonoga ogromnym przeżyciem. Uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez o. Radosława Kramarskiego i o. Krystiana Żmudę  była wspaniałym dopełnieniem duchowych przeżyć rycerek i rycerzy Niepokalanej.